تورهای ترکیبی تاجیکستان و ازبکستان

 • نمای شب شهر دوشنبه
 • تاجیکستان سرزمین دریاچه ها
 • بزرگداشت جشن نوروز در تاجیکستان
 • مراسم نوروز باستانی در تاجیکستان
 • قلعه گلستان در ختلان
 • نوروزگاه در کنار ماکت تخت جمشید
 • مراسم نوروز در نوروزگاه
 • آرامگاه پدر شعر پارسی و استاد شاعران، رودکی
 • هتل لوکس سهید زرافشان در بخارا
 • تندیس امیر اسماعیل سامانی فرمانروای تاجیک ایران در دوره سامانیان
 • هتل لوکس هیات رجنسی دوشنبه
 • هتل لوکس دیلماه در سمرقند
 • هتل 5 ستاره هیلتون دوشنبه
 • تاجیکستان، سرزمین کوهستان ها و دریاچه ها
 • دیوار یادبود مشاهیر پارسی گوی در تاجیکستان
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

   تاجیکستان کشوری کوهستانی و زیبا با مردمانی از تبار ایرانی در آسیای میانه است که نگاهبان زبان و فرهنگ غنی ایران کهن می باشند. مردمان خونگرم و ایران دوست تاجیکستان محبتی وصف ناپذیر نسبت به سرزمین  آبا و اجدادیشن یعنی ایران بزرگ دارند و مهرورزیشان نسبت به مردم ایران که از آن دور افتاده اند مثال زدنی است. زبان رسمی این کشور فارسی تاجیکی است و  یکی از شیرین ترین گویش های زبان فارسی در جهان امروز می باشد. تاجیکستان همواره بخشی از خراسان بزرگ و پرچمدار زبان فارسی دری بود که جای خود را به زبان پهلوی داد و زبان فارسی تاجیکی نزدیکترین گویش به فارسی کلاسیک می باشد و بر خلاف فارسی معیار ایران، در ده قرن گذشته دچار کمترین دگرگونی شده است. تاجیکستان دانشمندان بزرگی همچون ابن سینا و فارابی را در دامان خویش پرورش داد و پشتیبانی امیران خراسان یا همان پادشاهان سامانی زمینه ساز پایداری و رشد و نمو زبان و ادبیات غنی فارسی در قرون بعدی گردید.

   سرزمین تاجیکستان امروزی و بخش شرقی ازبکستان امروزی را در دوران باستان سُغد می نامیدند. این سرزمین یکی از ساتراپی های هخامنشی بود و در دوران اشکانیان و ساسانیان نیز بخشی از ایران بزرگ باقی ماند. در کتیبه های هخامنشی نام این سرزمین بشکل  ضبط گردیده است و تلفظ فارسی باستان آن سوگودَه می باشد.

کشور ازبکستان در دیرباز محل زندگی بسیاری از مردمان ایرانی تبار از جمله سغدی‌ها و سپس تاجیکها بوده و هست. بیشینۀ مردم کنونی سمرقند و بخارا و دیگر ولایات جنوبی ازبکستان کماکان فارسی‌زبان هستند.

   شرکت خدمات مسافرتی دوران طلایی پارسیان مفتخر است که با بهترین هتل ها و شرکت های گردشگری در تاجیکستان قرارداد داشته و آماده پذیرایی از میهمانان گرامی در تاجیکستان می باشد. در همین راستا، تورهای دوشنبه (8 روز و 7 شب)، و تورهای دوشنبه - پنجکند - ایستَرَوشن - خجند (8 روز و 7 شب) را به دوستداران تاجیکستان تقدیم می دارد. کاملترین تور نیز تور ترکیبی ازبکستان و تاجیکستان است که در ادامه جزئیات و نرخ آن آمده است.

 


تور لوکس 8 روزه دوشنبه


   تور 8 روز و 7 شب دوشنبه شامل 8 روز اقامت در هتل در دوشنبه، ویزای توریستی، صبحانه روزانه، ترانسفرهای رفت و برگشت فرودگاهی و گشت شهری در شهر دوشنبه پایتخت تاجیکستان (شامل بازدید از پارک رودکی، موزه گورمینج و بازار شاه منصور) می باشد.  هزینه پرواز مشهد - دوشنبه - مشهد به نرخ های زیر اضافه می شود.

 این تور شامل موارد ذیل می باشد: ویزای توریستی، 8 روز اقامت، صبحانه، راهنما و 1 روز گشت کامل (در دوشنبه و حصار) و ترانسفرهای رفت و برگشت فرودگاهی در نرخ های ذیل  گنجانده شده است.

هتل 5 ستاره Hilton: بزرگسال اتاق دبل: دلار+ هزینۀ پرواز |  بزرگسال اتاق سینگل:  دلار + هزینۀ پرواز | کودک:  دلار + هزینۀ پرواز

هتل 5 ستاره Hyatt: بزرگسال اتاق دبل: دلار+ هزینۀ پرواز |  بزرگسال اتاق سینگل:  دلار + هزینۀ پرواز | کودک:  دلار + هزینۀ پروازتور ترکیبی لوکس 10 روزۀ فول‌بورد دور تاجیکستان و ازبکستان: تاشکند - اورگنچ - خیوه - بخارا - سمرقند - پنجکند - دوشنبه


   برنامۀ تورهای ترکیبی ازبکستان و تاجیکستان (10 روز / 9 شب) به این قرار می باشد:

   روز اول: ورود به تاشکند و ملاقات با راهنمای تور و بازدید از شهر تاشکند. روز اول را به بازدید از مدرسۀ باروقان، میدان استقلال، مجموعۀ خستی، مدرسۀ کوکلداش، مدرسۀ ابوالقاسم و بازار مشهور خرسو می‌پردازید.

   روز دوم:  پس از صرف صبحانه در هتل، بسوی فرودگاه رهسپار می شوید تا با پرواز داخلی از تاشکند به اورگنچ رفته و از آنجا به خیوه ترانسفر شوید. یک روز کامل را در خیوه به بازدید از جاذبه‌های گردشگری می‌پردازید. در خیوه، ایچان قلعه آرامگاه سعید علاء‌الدین، مدرسۀ عرب محمدخان، شیرقاضی‌خان، عبدالله خان و مسجد جامع را خواهید دید. پس از پایان گشت، به هتلتان بازخواهید گشت و شب را در هتلتان، در خیوه، سپری می‌کنید.

   روز سوم: صبحانه را در هتل صرف می‌کنید. سپس به‌سمت بخارا حرکت می‌کنید و سرِِراه توقف کوتاهی خواهیم داشت تا آمودریا را ببینید. به شهر بخارا می‌رسید و وارد هتلتان می‌شوید. شب را در هتلتان در بخارا اقامت خواهید داشت.

   روز چهارم: پس از صرف صبحانه در هتل، به گشت شهری در بخارا می‌پردازیم. از مجموعۀ لیب حوض، مدرسۀ میری عرب، طاقی، مدرسۀ کوکلداش، نادر دیوان‌بیگی، آرامگاه شاه اسماعیل سامانی، قصرهای شاهان سامانی، کارگاه‌های فرش‌بافی و بازار دیدن می‌کنید. شب را در هتلتان در بخارا اقامت می‌کنید.

   روز پنجم: صبحانه را در هتل میل می‌کنید. گشت کوتاهی در اطراف بخارا خواهید داشت. اینجا از کاخ آخرین امیر بخارا، یعنی کاخ ستاره ماه‌خاصه دیدن می‌کنید. از آرامگاه چهاربکر دیدن خواهید کرد که یادمان چهار تن از امرای محلی بخارا است. پس از صرف ناهار، به ایستگاه راه آهن ترانسفر می‌شوید تا سوار قطار سریع‌السیر ساعت 15:50 به مقصد سمرقند شوید. پس از رسیدن به سمرقند، وارد هتلتان می‌شوید. گشت‌و‌گذار کوتاهی تا شب‌هنگام، در سمرقند، خواهید داشت.

  روز ششم: پس از صرف صبحانه به گشت شهری در سمرقند می‌پردازید. در طی این گشت، از میدان ریگستان، مدرسۀ اولوغ بیگ، آرامگاه گور امیر، مسجد بی‌بی خانم و بازار سیاب دیدن می‌کنید. شب را در هتلتان در سمرقند سپری می‌کنید.

   روز هفتم: صبحانه را در هتل میل کرده و به گشت‌و‌گذار ادامه می‌دهیم. از آرامگاه شاه زنده و رصدخانۀ الوغ بیگ دیدن می‌کنید. پس از صرف ناهار به سمت تاجیکستان رفته و از مرز بین دو کشور عبور می‌کنید. پس از ورود به کشور تاجیکستان، وارد شهر پنجکند می‌شوید.

   روز هشتم: پس از صرف صبحانه از شهر باستانی سرزم، که قدمتی به درازای تاریخ دارد، دیدن می‌کنید. این شهر باستانی، با 5500 سال قدمت، یکی از کهنترین اقامتگاه‌های بشری در آسیای میانه بوده است. سرزم در سال 2010 به فهرست میراث فرهنگی بشریِ یونسکو افزوده شد. سپس از آرامگاه رودکی، نخستین شاعر زبان فارسیِ نو، دیدن خواهیم نمود. رودکی را بسیار نخستین شاعر پارسی‌گوی ایرانی در دوران اسلامی می‌شناسند. همچنین از بازار محلی و مسجد شهر دیدن می‌کنید. سپس از شهر پنجکند قدیم، که سغدیان آن را ، در سدۀ پنجم میلادی، بنا نهادند، دیدن خواهید نمود. در میان ویرانه‌ها و بازمانده‌های باستانی این شهر کهن، خانه‌های قدیمی، بقایای یک آتشکدۀ زرتشتی و بازاری قدیمی به چشم می‌خورد. بعد از ظهر، مسیری هشتاد کیلومتری را طی خواهید کرد تا هفت‌دریاچه را ببینید. هر یک از این دریاچه‌ها رنگی ویژۀ خود دارند. از رنگ فیروزه‌ای تا رنگ خیره‌کنندۀ بنفش را در این دریاچه‌ها می‌بینید. ساعت 14:00، از ناهاری در دل طبیعت لذت می‌برید که در کنار آخرین دریاچه تقدیمتان خواهد شد. پس از صرف ناهار، مسیری هشتاد کیلومتری را طی خواهیم نمود تا به هتلتان در شهر پنجکند بازگردیم.

   روز نهم: پس از صرف صبحانۀ زودهنگام، به شهر دوشنبه، پایتخت تاجیکستان، در 250 کیلومتری پنجکند می‌رویم. پس از ورود به هتل و تحویل اتاق، گشت شهری آغاز می‌شود. در آغاز، به بازدید از موزۀ آثار باستانی تاجیکستان می‌پردازیم. باید توجّه داشته باشید که این موزه روزهای دوشنبه تعطیل هست. این موزه دربرداندۀ آثاری بسیار گرانبهاست. از جملۀ این آثار می‌توان از «بودا در نیروانا» نام برد. سپس به سی کیلومتریِ دوشنبه می‌رویم تا دژ حصار را ببینیم. در این مکان، از مدرسۀ کهنه دیدن خواهیم نمود. پس از بازگشت به دوشنبه، از موزۀ آلاتِ موسیقیِ گورمنج، پیکرتراشۀ امیر اسماعیل سامانی و پارک رودکی دیدن خواهیم نمود. شام را در هتلتان میل خواهید نمود.

   روز دهم: در واپسین روز، آماده می‌وید تا اتاقتان را در هتل تحویل داده تا به پرواز به ایران بازگردید.

   همگی هتل‌‌های این پکیج لوکس‌ترین هتل‌های موجود در دو کشور تاجیکستان و ازبکستان هستند.

   برنامۀ غذایی روزانۀ تور ترکیبی ازبکستان و تاجیکستان شامل صبحانه، ناهار و شام می‌باشد.


ویژگی‌های هتل‌های لوکس تور ازبکستان - تاجیکستان

شهرها تعداد شبها نام هتل
تاشکند 1 Lumiere
خیوه 1 Zarafshon boutique
بخارا 2 Sahid Zarafshon
سمرقند 2 Dilimah
پنجکند 2 Panjakent Plaza
دوشنبه 1 Hyatt Regency

   هر نفر بزرگسال در اتاق دبل:  2،490 دلار + هزینۀ پرواز | کودک (2 تا 5 سال): 1،450 دلار + هزینۀ پرواز | کودک (5 تا 12 سال): 1،970 دلار + هزینۀ پرواز

   حداقل تعداد نفرات برای برگزاری تور، با نرخ بالا، چهار نفر می باشد.

 

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تاجیکستان


   دو عکس در اندازه گذرنامه

   گذرنامه معتبر (گذرنامه باید به مدت 6 ماه از تاریخ خروج معتبر بوده و دست کم دارای دو صفحه خالی برای ویزا باشد)

   رونوشت صفحه اول گذرنامه


مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای ازبکستان


  دعوتنامۀ رسمی توریستی، که شرکت دوران طلایی پارسیان برای مسافران تورهای خود آن را فراهم می‌کند.

  دو قطعه عکس جدید

  فرم پرشدۀ درخواست روادید ازبکستان

  گذرنامه معتبر (گذرنامه باید به مدت 6 ماه از تاریخ خروج معتبر بوده و دست کم دارای دو صفحه خالی برای ویزا باشد

بالا


© کلیه حقوق محفوظ و متعلق به شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی دوران طلایی پارسیان (1383-1398) می باشد.  |  طراحی و اجرا: دوران طلایی پارسیان